Комарів

Проект НовиниНаші публікації
24 січня 2018, 10:08
Оновлено розділ "Наші публікації".

Опубліковані результати експериментальних робіт
26 червня 2017, 09:50
Опубліковані результати експериментальних робіт Комарівської археологічної експедиції в 2015р.

Лекція "Перші склороби України"
10 лютого 2017, 13:07
25 лютого 2017 о 14-й годині в Національному музеї історії України відбудеться лекція О.Петраускаса "Перші склороби України (Комарів – унікальна археологічна пам’ятка Європи римського часу)".


Пошук по сайту

Зворотній зв’язок

Додати повідомлення

Олег Петраускас, 19 листопада 2014, 11:07:
Тарасе! Дякую!
Справді не знали!
Обов"язково відсвяткуєм.
Олег Петраускас

Тарас Дишкант, 19 листопада 2014, 08:52:
Вітаю весь колектив дослідників Комаріва з українським Святом скловиробника !!! Воно сьогодні випадково взнав :))

Игорь Гавритухин, 16 вересня 2014, 21:52:
у меня комментарии-предложения к картинке-заставке. Как мне их опубликовать у Вас вместе с вариантом дополения к картинке?

Відповідь: Добрый вечер, Игорь!

Комментарии и предложения Вы можете опубликовать тут, в гостевой книге.
Кроме того, Вы можете связаться с администратором сайта - admin@komariv.in.ua.

Также, для более комфортного общения участников и друзей проекта мы создали общедоступную группу на Facebook - "Проект "Комарів".
Адрес группы: www.facebook.com/groups/komariv/
Присоединяйтесь!

С уважением,
Администратор сайта.

Практикант - 2014, 08 вересня 2014, 13:33:
Велика подяка організаторам та учасникам цьогорічної комарівської експедиції!
Купа нових вражень, щирі та цікаві люди, чудове місце!
Дякую!!!

Олексій, 24 грудня 2013, 22:08:
Нетерпляче чекаю на наповнення! Якомога повнішого, та з якомога більшою кількістю фотографій! Успіхів проектові!
Між іншим - а чи не передбачається можливість волонтерства. Що в такому разі може бути власним коштом? Що слді мати із собою?
Але, звісно, в першу чергу цікавить можливість щонайдокладнішого знайомства з пам*ятками шклярства. Я навчаюся на мистецтвознавця-експерта.


З шаною

Відповідь: Шановний Олексію!
Ми дуже раді будь якій зацікавленості людей в нашій роботі!
Щодо наповнення сайту і більшої кількості фотографій. Ми зараз працюємо над написанням наукового звіту за результатами розкопок. По завершенні цієї роботи частина іллюстрацій буде викладена на сайті.
Щодо волонтерства. Ми завжди раді новим людям! Залиште будь ласка свої контакти, і ми з вами детальніше поспілкуємось щодо вашої участі в експедиції. Щодо предметів першої необхідності в експедиції - це серйозність намірів, почуття гумору і готовність багато і важко працювати!
З побажанням успіхів, Мар`яна Авраменко, співробітник Комарівської археологічної експедиції.

Чорний Андрій, 25 листопада 2013, 14:32:
Пані Лідія, якщо Вам дійсно відомо про протиправні дії щодо охорони археолоігчної спадщини на березі Дністра, у районі Новодністровської ГЕС, тоді ця інформація нас зацікавить. У звязку із закінченням польового сезону,зараз навряд чи вдастся ефективно зреагувати на діяльність "чорних" археологів, оскільки дуже важко із дотриманням всіх вимог законодавства притягнути їх до відповідальності. Очевидно, що краще б вирішити цю ситуацію на наступний рік, коли наша експедиція працюватиме у Комарові. Тому просимо Вас зберігати наявні у вас археологічні матеріали для вирішення цієї ситуації. Ми з Вами неодмінно в подальшому звяжемось.

надкернична лідія, 10 листопада 2013, 00:27:
Чи відомо Вам про розкопки чорних археологів на березі Дністра, в районі Новодністровської ГЕС. Якщо Вас зацікавить ця інформація, то прошу звязатися зі мною, матеріал для аналізів та експертизи можу вже надати (черепки глеків)та ракушків під яким вони знаходились.

Тарас Дишкант, 31 жовтня 2013, 14:47:
Прочитав останні Ваші повідомлення, дякую. Територія пам*ятки дуже велика, а ще за повідомленням В.Войнаровського затоплено дві річкові тераси , крім того виробництво скла не було надто поширеним - чи не вважаєти Ви що це поселення могло мати статус міста ??

Відповідь: Шановний Тарасе!
Дякуємо Вам за увагу до наших досліджень.
Все, про що Ви пишете має сенс. Проте кожне припущення має пройти перевірку і бажано власним досвідом. Так само, як теорія про місто і про затоплені тераси. Побачити "тераси" струмка, де розташоване комарівське поселення можливо без особливих зусиль. Для цього необхідно проїхати через місток дороги, що з"єднує Комарів і Кельменці. На мій погляд, таких терас там немає. І це помітить будь-яка людина із мінімальною топографічною освітою.
Ще раз дякуємо за увагу.
З повагою
Олег Петраускас

Тарас Дишкант, 26 травня 2013, 20:24:
Подивився в енциклопедію, в Україні 1991 році нараховувалось 40 підприємств, які виробляли різне скло.Кожен завод має свою заводську лабораторію,які можуть зробити аналізи і очевидно роблять аналізи сировини для виробництва самого скла.Думаю, що на майбутнє Вам прийдеться зайнятись і місцевою сировиною і серед тисяч, очевидно, укр. склоробів знайдуться люди які захочуть в цьому Вам допомогти, головне, щоби вони знали, що Ви є!!!

Відповідь: Шановний Тарасе!
Дякуємо вам за увагу до наших досліджень!
Дійсно, вивчення сировинної бази регіону являється одним з важливих аспектів досліджень будь якого давнього виробництва. Як ви вже могли бачити з новин на нашому сайті, зразки скла з Комарова (і не лише скла) були відправлені нами на аналізи до Німеччини. Після отримання результатів ми звісно ж розмістимо інформацію. Нажаль, вивчення сировинної бази - довгий процес, що потребує часу та коштів. Сподіваємося , що в майбутньому у нас буде можливість проводити аналізи не лише продуктів виробництва (скла, кераміки, заліза та ін.), а й провести дослідження навколишніх ґрунтів на предмет виявлення давніх копалень. Я впевнена, що співпраця з місцевими майстрами, також може суттєво додати інформації. Але такі дослідження, як і будь яка праця, потребують часу. Як ви можете бачити, ми намагаємося найбільш повно та оперативно висвітлювати всю інформацію стосовно Комарова, тому щойно ми отримаємо результати досліджень як стосовно скла, так і стосовно кераміки, що також була нами відправлена до Німеччини, ви матимете змогу ознайомитися з усіма матеріалами у нас на сайті.
З повагою Мар`яна Авраменко, співробітник Комарівської археологічної експедиції.

Тарас Дишкант, 09 травня 2013, 09:45:
Шановний Мизгін К.В. на мою думку монети боспорського царя Ріскупоріда 5 (243-277 рр.) попали у Комарів, звичайно шляхом торгівлі.За моїми свіжими дослідженнями боспорське військо мало свій табір в районі села Заздрість Тернопільської обл. за часів Рескупоріда 3. Тут воно охороняло границю між про і анти римськими нашими предками. Йдеться про стелу з тамгами і рим. імператора Каракаллу, про це я коротко написав у своєму блозі. Отож контакти між Боспорським царством і Комарівом сформувались ще тоді .

Тарас Дишкант, 20 квітня 2013, 22:28:
Кажуть, що іменинника, якому минуло перших 50 літ можна вітати на протязі календарного року!!! Вітаю шановного Олега Петраускаса з цією датою!За Йорданом Вінітарія вбили на березі річки Ерак, яка очевидно й дала назву Еракт-Комарів. Я трохи про це написав у своїх блогах на гуглі плюс, можливо Вам буде цікаво. Всього доброго. Тарас Дишкант м.Буськ Львівська обл.

Відповідь: Шановний Тарасе!
Дякую Вам за добрі побжання. Нажаль, також не зміг вчасно відповісти на поздоровлення оскільки маємо багато роботи і з проектом "Комарів" і з іншими справами. Ще раз щиро дякую.
Олег Петраускас

Студент, 12 квітня 2013, 20:15:
Уважаемые руководители! Планируются ли в 2013 году полевые работы в Комарове? Когда планируется экспедиция? Есть ли уже планы по работам на предстоящее лето? Возможно есть какие-то новости?
Спасибо!

Відповідь: У 2013 році планується продовження польових досліджень комплексу археологічних пам’яток біля с. Комарів - виробничої факторії та синхронного їй могильника пізньоримського часу.

Розкопки планується провести в серпні - жовтні місяці 2013 року.

Щодо питань про участь в роботі експедиції звертайтеся за адресою:
o.petrauskas@komariv.in.ua

Андрій, 11 квітня 2013, 13:19:
Усі співробітники Рятівної Археологічної Служби, вітають із ювілеєм заступника директора із наукової роботи Тараса Романовича Миляна! Щиро бажаємо Вам міцного здоровя, творчого натхнення та значних наукових здобутків. Щоб Вас ніколи не покидало ваше "суперове" почуття гумору та ентузіазм.

Тарас Дишкант, 23 листопада 2012, 17:03:
Шановні Олег Петраускас, Тарас Милян та Кирило Мизгін!. Пропоную Вам свою хронологічну схему склоробного центру Комарів-Еракт: Перший кельто-дакійський - до 107 року н.е., Другий римо-дакійський від 107 до 270 рр. і Третій кельто-варварський період від 270 р. і дальше. Очевидно, що ваші кельти-ремісники були із Закарпаття - племя котінів за К.Тацітом "Германія" п.43, а за Кл. Птолемеєм Тіра тут розділяла Сарматію від Дакії. Ще Вам потрібно по товаришувати із Геннадієм Казакевичем - єдиний кельтолог здається в Україні, самі розумієте. Думаю, що установчих проблем у Вас тепер поменшало. Хай щастить Вам, з повагою Тарас Дишкант.

Мизгін Кирило, 21 листопада 2012, 00:46:
Шановний Тарасе!
Особисто дякую за таку цікаву, вкрай ліричну гіпотезу появи монети Августа у Комарові! Звичайно, завжди захоплююче намагатись пояснити природу таких цікавих речей історичними подіями чи їх реконструкціями. Проте, звичайно, такі поодинокі речі, як ця знахідка денарію Августа із отвором - мовчазні для археології та наших намагань пояснити їх потрапляння у глиб варварської території. Можливо, у далекому майбутньому, ми знайдемо багато чисельних доказів Вашої гіпотези. Та сьогодні вона, на превеликий жаль, залишається лише ліричним відступом, бо жодного а ні археологічного, а ні письмового її пітдвердження поки що не існує. А монета? То лише монета Августа - і більше про це ми наврядчи зможемо сказати.
У всілякому разі, ще раз Вам дякую! Бо такий нестандартний підхід до справи, мало кажучи, надихає на нові роздуми, а моїх колег, я сподіваюсь, на нові пошуки.
Щиро ваш, Кирило

Тарас Дишкант, 04 листопада 2012, 09:54:
Монетка на щастя (версія).
Звали його ймовірно Гай. У Рим він приїхав з далекої провінції. Тут по-знакомості його дядько встроїв його на роботу в ДКЗ (Дакійський картографічний загін). Він отримав якісь гроші, а з однієї монетки (рідкісної нині) зробив собі амулет із портретом Божественого Августа. В далеку дорогу їх випроводжав тодішній кризовий менеджер Марк Віпсаній Агріппа. У Гая було багато роботи, адже цей як і інші подібні загони не тільки картографували відому і невідому їм ойкумену, але й займалися геологічною розвідкою, а й просто збирали розвідданні. І ось будучи на берегах крученого-покрученого Дністра-Тіраса, де у нього було багато роботи Гай і загубив свій амулет монетний: чи-то переносячи геодезичні іструменти, чи беручи геологічну пробу, чи пізно ввечері звалилось на нього шалене кохання із місцевою жителькою з містечка Герактум, яке і порвалу шворку з амулетом. А у 2765 році від закладки Вічного Міста на комарівському полі була знайдена НА ЩАСТЯ ця монетка - амулет...

Тарас Дишкант, 03 листопада 2012, 10:26:
Шановні "комарівчани"! Мене цікавить таке питання: сировинна база для виготовлення комарівського скла є якась звичайна , чи має свої особливості, чи можливий був виробіток скла на інших пагорбах Дністра??Для відповіді буде достатньо кількох речень. .. Дякую за відповідь, а монета Августа - це просто супер!!
Тарас Дишкант 3.11.2012 р.

Тарас Дишкант, 27 вересня 2012, 21:04:
Шановний Олег Петраускас! Недавно я Вам написав листа правда незнаю чи він дійшов, але менше з тим. Хочу Вам тільки сказати, що Комарів, як античне місто Ерактон(Герактон) за Клавдієм Птолемеєм входив територіально в Римську імперію. На цю тему я мав дискусію з Артемом Папакіним і іншими. Думаю Ви її легко знайдете в інтернеті. Всього Вам доброго і хай щастить, бо роботи у Вас в цьому плані буде багатенько.

Відповідь: Шановний Тарасе!
Дякуємо Вам за активну зацікавленість нашими дослідженнями в Комарові і за надану інформацію. Ваш лист і електронний варіант статті ми отримали і найближчим часом зможемо з нею ознайомитися більш детально.
Хочемо звернути увагу, що наші дослідження першочергово спрямовані на археологічні дослідження пам’ятки в Комарові, висновки історичного характеру є завершальними у подібних дослідах.
Також зауважимо - проект знаходиться в стані розробки, що потребує багато часу, організаційних зусиль та ін., отже заздалегідь просимо вибачення у Вас та інших відвідувачів нашого сайту,якщо вчасно не зможемо відповісти на ваші запитання.

З повагою
Олег Петраускас та Тарас Милян.

PETRAUSKAS ALEKSANDR VLADIMIROVITH, 06 вересня 2012, 03:28:
pozdorovlayu, hlopcy!!!!!!!!!!!!
garno!podobaetsya
udathi!!!!!!!!!

Студент, 15 серпня 2012, 17:52:
Поздравляем всех коллег с профессиональным праздником! Удачи в поле!

Створення сайту: веб-студія Сергія Камінського © 2012—2018 komariv.in.ua всі права захищені