Комарів

Проект НовиниНаші публікації
24 січня 2018, 10:08
Оновлено розділ "Наші публікації".

Опубліковані результати експериментальних робіт
26 червня 2017, 09:50
Опубліковані результати експериментальних робіт Комарівської археологічної експедиції в 2015р.

Лекція "Перші склороби України"
10 лютого 2017, 13:07
25 лютого 2017 о 14-й годині в Національному музеї історії України відбудеться лекція О.Петраускаса "Перші склороби України (Комарів – унікальна археологічна пам’ятка Європи римського часу)".


Пошук по сайту

Учасники проекту

Засновники проекту:

Петраускас Олег Валдасович /Petrauskas, Oleg Valdasovitsch - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України, голова Київського обласного відділення Спілки археологів України.

Милян Тарас Романович - кандидат історичних наук, заступник директора НДЦ "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України, голова Львівського обласного відділення Спілки археологів України.

Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України

Відділ археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України

 

Учасники проекту:

Авраменко Мар`яна Олексіївна

Народилася 1991 р. в м. Києві.

2007 р. вступила до Інституту історичної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова, який закінчила 2011 р. Продовжила навчання на магістерській програмі "Історія. Археологія та давня історія України" НаУКМА, яку закінчила в 2013 р.

З 2012 року працює у відділі археології давніх слов`ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України на посаді лаборанта.

Автор 5 наукових праць. Наукові інтереси: столова кераміка черняхівської культури, поховальний обряд, теорія та методика археології.

З 2008 року постійний учасник археологічних експедицій.

 

Бондар Кcенія Михайлівна

Кандидат геологічних наук, докторант кафедри геофізики геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Керівник археолого-геофізичної групи.

Дослідницькою групою Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 2005 р. проводяться геофізичні дослідження, спрямовані на виявлення і картування археологічних об’єктів, а також дослідно-методичні роботи по створенню й удосконаленню археолого-геофізичних технологій.

Серед досліджених об’єктів - Більське городище (Полтавська обл.), пам’ятки Малополовецького археологічного комплексу (Київська обл.), Ешерське городище античної епохи в Абхазії, ранньоскіфські городища Жаботин (Київська обл.) і Немирів (Вінницька обл.), могильники черняхівської культури Червоне (Київська обл.) і Легедзине (Черкаська обл.), ранньослов’янське поселення Обухів-2 (Київська обл.), поселення пізньоримського часу Війтенки (Харківська обл.) та Комарів (Чернівецька обл.), Меджибізька фортеця, Бабин яр у Києві тощо.

 

Дерев`янко Олена Миколаївна

Народилась в 1993 році.  В 2010 році вступила до Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченко. Закінчивши його в 2014 році, продовжила навчання на магістерській програмі «Археологія» НаУКМА, яку закінчила в 2016 році.

З 2016 року є аспірантом кафедри археології НаУКМА.

З 2012р. бере участь в роботі Комарівської археологічної експедиції.

Працює над кандидатською дисертацією "Культурно-історичний феномен виїмчастих емалей басейну Дніпра".

 

Діденко Сергій Васильович

Народився в 1977 році.

Завідувач сектору «Ранній залізний вік. Античні міста-держави Північного Причорномор’я» науково-дослідного відділу археологічних фондів Національного музею історії України.

В 2003 р. закінчив історичний факультет Київського Державного університету ім. Т.Шевченка.

Працює над кандидатською дисертацією «Античний керамічний імпорт в черняхівській культурі на території України».

 

Коваль Олександр Анатолійович 

Молодший науковий співробітник відділу давньоруської та середньовічної археології Інституту Археології НАН України.

Сфера наукових інтересів: стародавні виробництва; залізоробне і ковальське ремесло; експериментальне моделювання стародавніх ремесел і промислів.

Автор понад 30 наукових статей.

 

Мизгін Кирило Валерійович

Народився в 1983 р. в м. Харкові. 

В 2005 році з відзнакою закінчив історичний факультет Харківського Національного університету ім. В.М. Каразіна, а в 2008 там само закінчив аспірантуру. В 2010 році в Інституті археології НАН України захистив кандидатську дисертацію на тему «Античні монети на пам’ятках черняхівської культури». Проходив навчальні та наукові стажування у м. Ухан (Китай), Бонн (Німеччина), Варшава (Польща).

Автор понад 40 наукових публікацій. Фахівець в галузі археології пізньоримської доби та початку доби Великого переселення народів в Східній Європі, античній нумізматиці.

На даний момент являється доцентом кафедри історіографії, джерелознавства та археології в Харківському Національному Університеті , а також заступником начальника Германо-Слов’янської археологічної експедиції.

 

Шишкін Руслан Германович

Народився 3 червня 1964 року в м. Києві.

Кандидат історічніх наук, доцент кафедри історії та археології слов`ян. Завідуючий лабораториєю археологічних досліджень Інституту історичної освіти НПУ ім. Драгоманова.

В 1990 році закінчив з відзнакою історичний факультет КГПІ ім.. О.Горького (зараз НПУ ім. М.П.Драгоманова). 

В період 1993-1996 рр. навчався в аспірантурі Інституту археології НАН України. В 1996 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Господарство та екологія населення Середнього Подніпров’я в І-V ст.н.е.». 

В 2011 році проходив наукове стажування в ФРН (м.Берлін) в Німецькому археологічному інституті, евро-азійському відділі. Підтримує тісні наукові зв’язки із фахівцями різних країн Европи (Німеччина, Польща, Литва, Румунія, Білорусь, Росія тощо).

Сфера наукових інтересів – археологія пізньоримського часу. Автор понад 50 наукових праць, в тому числі 3 монографій.

Понад 20 років очолює спільну археологічну експедицію, яка тісно співпрацює із відділом археології ранніх слов’ян Інституту археології НАН України. За період роботи спільної експедиції було досліджено десятки поселень та могильників пізньоримського часу. Під час археологічних розвідок було відкрито більше 200 нових пам’яток культурної спадщини України.

 

Шишкін Р.Г.

Ханс-Йорг Нюссе | Hans-Jörg Nüsse

Професор археології Вільного Університету (м. Берлін).

Спеціалізується на дослідженнях поселень від бронзового віку до римського часу. 

З 2003 року проводить розкопки в Hitzacker-Marwedel (Нижня Саксонія) на поселенні біля двох відомих германських княжеських поховань (Fürstengräber) 2 ст. н.е.

Ще один поточний проект присвячений дослідженню укріпленого поселення пізнього бронзового - раннього залізного віку в Rathendorf (Бранденбург) та його ролі в якості регіонального центру.

З 2014 року - співорганізатор та учасник спільного українсько-німецького проекту Інституту археології НАН України (Рятівна археологічна служба та Відділ археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень, Київ-Львів) та Вільного Університету (дослідницька група A-6 Центру передових наукових досліджень TOPOI, м. Берлін).

Докладіше - https://www.topoi.org/person/nuesse-hans-joerg/

 

Ханс-Йорг

Хегевіш Мортен | Hegewisch Morten

Професор археології Вільного Університету (м. Берлін).

Hegewisch Morten

 

Створення сайту: веб-студія Сергія Камінського © 2012—2018 komariv.in.ua всі права захищені